Статті

Друк

Архітектор Андрій Меленський та проект храму Різдва Христового на Подолі

У запропонованій статті увазі читачів пропонується життєпис видатного київського архітектора Андрія Меленського. Окрім того, тут розглядається проект храму Різдва Христового на Подолі в Києві та коротка історія його побудови.

Друк

Національне питання в Церкві або «єресь» етнофілетизму

Питання національності, етносу на соборах ніколи не розглядалися. Проте не можна сказати, що воно випадає із контексту Домоустрою нашого спасіння Богом. Це питання закладено в біблійному богослів’ї та разом із питаннями сім’ї, особистості має своє логічне наповнення та призначення як святе, як початок різноманітності та краси цього світу. Воно має і безпосередній стосунок до питання нашого спасіння, до месіанської ідеї, яка наповнює все біблійне вчення.

Друк

Еклезіологія Римсько-Католицької Церкви у контексті православного богослів’я

У запропонованій статті розглядається католицька еклезіологія, яка висвітлюється у контексті православного віровчення. Також у статті піддається критиці папоцентризм у латинському богослів’ї, на якому засноване все вчення Римсько-Католицької Церкви.

Друк

Маріологічний аспект Церкви

У статті розглядається маріологічний аспект Церкви. Осмислюється зв'язок між маріологічним, христологічним та пневмотологічним аспектами Церкви. Спросовується вчення  Римо-Католицької Церкви про непорочне зачаття Божої Матері. Обгрунтовується, що тайна Церкви відображається у двох досконалих особистостях: Божественній Особистості Христа та людській особистості Пресвятої Діви.

Друк

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія

 

 боголюбивим пастирям,

чесному чернецтву та всім вірним

Переяслав-Хмельницької єпархії Української Православної Церкви

Київського Патріархату

Дорогі браття і сестри! ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Друк

Творчість Тараса Шевченка у рецепції митрополита Василя Липківського

У статті здійснено спробу дослідження творчості Тараса Шевченка у проповідях митрополита Української Автокефальної Православної Церкви Василя (Липківського). Проаналізовано зміст проповідей Василя Липківського та його тлумачення художніх образів Тараса Шевченка.